Laserowe usuwanie tatuażu jeszcze nigdy nie było równie skuteczne!

Już teraz przekonaj się jak spektakularne efekty zapewnia jeden z najnowocześniejszych laserów: neodymowo-yagowy Q-Switch.

W Instytucie Urody Marzena Olszewska z pomocą lasera Q-Switch usuwamy zarówno tatuaże profesjonalne, nieprofesjonalne jak i kosmetyczne np. makijaż permanentny.

Tatuaż usuwany jest poprzez emisję bardzo krótkich impulsów światła (nanosekundy), które są selektywnie pochłaniane przez barwnik tatuażu.

Laserowe usuwanie tatuażu jest bezpieczniejsze i bardziej efektywne niż metody tradycyjne. Laser eliminuje ryzyko infekcji, które jest dość wysokie przy metodach tradycyjnych oraz co jest niezwykle ważne, zmniejsza do minimum możliwość powstania blizn w porównaniu z metodami tradycyjnymi.

Jak działa laser ?

Laser neodymowo-yagowy Q-Switch emituje bardzo krótki impuls o dużej energii. Warstwa skóry, w której umieszczony jest barwnik, absorbuje światło emitowane przez laser. Pod wpływem działania wysokoenergetycznych impulsów pigment oraz komórki w których się on znajduje ulegają zniszczeniu, a następnie są wchłaniane przez układ odpornościowy organizmu.

Laser skutecznie usuwa tatuaże wykonane czarnym lub ciemnoniebieskim barwnikiem oraz niektóre odcienie czerwonego. Odcienie trudne do usunięcia to: pomarańczowy, żółty, różowy oraz kolory pastelowe. Odcienie praktycznie niemożliwe do usunięcia to zieleń i turkus.

Laserowe usuwanie tatuażu – przebieg zabiegu

Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją.
Podczas zabiegu odczuwalny jest dyskomfort porównywalny do bólu po strzelaniu gumką w skórę. Charakter tych odczuć w dużej mierze zależy od osobniczej wrażliwości skóry. Zabieg trwa od 10-30 min., w zależności od powierzchni zabiegu. Należy uwzględnić jeszcze czas na znieczulenie kremem.

Ile zabiegów należy wykonać?

Usuwanie tatuaży w trakcie  jednego zabiegu jest przeważnie niemożliwe. Liczba koniecznych zabiegów zależy od koloru lub ilości występujących kolorów, wielkości, gęstości barwnika jego głębokości oraz indywidualnej reakcji na laser.

Tatuaże amatorskie wymagają do całkowitego względnie 90%-owego usunięcia 3-6 zabiegów. Profesjonalne tatuaże, które zazwyczaj cechuje duża gęstość i silne pigmenty wymagają 6-8 zabiegów.

Z każdym zabiegiem tatuaż blednie, ale czasami nawet po skończonej serii zabiegów niewielka ilość barwnika pozostaje w skórze i zarys tatuażu może być widoczny.

Pomiędzy zabiegami wskazana jest 4-8 tygodniowa przerwa, podczas której rozbite drobinki barwnika są wchłaniane przez organizm, co uwidacznia się stopniowym rozjaśnianiem tatuażu.

Jak przygotować się do zabiegu ?

Przed zabiegiem usuwania tatuażu nie należy przyjmować suplementów diety mogących zawierać substancje światłouczulające np. skrzyp, pokrzywa, dziurawiec, duże ilości nagietka, rumianku. Zabiegu nie wykonuje się również podczas i zaraz po antybiotykoterapii. Przeciwwskazaniem jest też świeżo opalona skóra.

Po zabiegu

Strzały lasera powodują delikatne powierzchowne uszkodzenia naskórka, które szybko się goją. Po kilku dniach drobne strupki odpadają odkrywając zaczerwieniony naskórek, który należy chronić przed słońcem (w razie konieczności kremem z wysokim faktorem).

Istnieje bardzo niewielkie ryzyko powstania blizn – z wyjątkiem sytuacji przedwczesnego zrywania strupków i ewentualnej infekcji. Prawie po każdym zabiegu usunięcia tatuażu występują czasowo przebarwienia, odbarwienia oraz zmiany w teksturze skóry w miejscu zabiegu. W większości przypadków zanikają one w czasie 1-3 lat po zabiegu. W rzadkich przypadkach dochodzi do trwałych zmian, które jednak zazwyczaj są delikatne, ledwo widoczne i tym samym przez pacjentów akceptowane.

Przeciwwskazania

Laserowe usuwanie tatuaży jest powszechnie uważane za bezpieczną metodę zabiegową. Niemniej jednak nie powinno być ono stosowane w przypadku:

  • Ciąża i karmienie piersią
  • Świeżo opalona skóra
  • Skóra bardzo wrażliwa
  • Rozrusznik serca
  • Choroby nowotworowe
  • Choroby tkanki łącznej
  • Cukrzyca
  • Skłonność do powstawania blizn (głównie przerostowych i keloidów)