Medycyna estetyczna Gdynia

Medycyna estetyczna Gdynia. Medycyna estetyczna w ostatnich kilkunastu latach stała się jednym z najprężniej rozwijających się obszarów kosmetologii. Początkowo, podejmowane przez kobiety próby opóźniania naturalnych procesów starzenia się organizmu, postrzegane były przez pryzmat kaprysu. Dzisiaj zabiegi medycyny estetycznej są coraz bardziej powszechne, a co istotne, cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno w kręgu kobiet, jak i mężczyzn. Dynamiczny rozwój medycyny estetycznej, to fenomen ostatnich kilkunastu lat. Jak do tego doszło? Co dzisiaj oferuje nam medycyna estetyczna i czym nas zaskoczy w przyszłości?

Medycyna estetyczna Gdynia – krótka historia medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna Gdynia. Medycyna estetyczna jako odrębna gałąź medycyny została zapoczątkowana w latach 70 – tych XX wieku, przez francuskiego endokrynologa – Jean Jacques’a Legrande’a. Do Polski trafiła dopiero 20 lat później, po zmianie systemu politycznego. W początkowym okresie rozwoju medycyna estetyczna była niedostępna dla szerszego grona klientów, co spowodowane było wysokimi cenami zabiegów. W tamtym okresie nie cieszyła się też dobrą opinią – była bowiem wyśmiewana i traktowana, jak gorsza siostra medycyny. Dzisiaj, dzięki osiągnięciom technologicznym i odkryciom medycznym, jest nie tylko tańsza, ale coraz częściej postrzegana jest jako środek profilaktyczny, opóźniający starzenie się skóry i poprawiający jej kondycję.

Medycyna estetyczna Gdynia – specyfika medycyny estetycznej

Pod pojęciem medycyny estetycznej należy dzisiaj rozumieć poprawianie pewnych drobnych defektów urody, które niejednokrotnie mają niekorzystny wpływ na nasze samopoczucie. Współczesna technologia pozwala na przeprowadzanie zabiegów w sposób niemal bezbolesny i zdecydowanie mniej inwazyjny, niż ma to miejsce w przypadku chirurgii plastycznej. Specjaliści z zakresu medycyny estetycznej skupiają się przede wszystkim na profilaktyce starzenia się skóry i nadaniu jej promiennego, młodzieńczego wyglądu. Likwidacja drobnych defektów urody, takich, jak:

  • zmarszczki,
  • blizny,
  • widoczne naczynka,
  • wypadające włosy,

poprawia nastrój i pomaga pozbyć się kompleksów. Działanie medycyny estetycznej jest zatem dwutorowe: wpływa na nasz wygląd zewnętrzny oraz psychikę.

Medycyna estetyczna Gdynia – najnowsze osiągnięcia medycyny estetycznej

Do najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej w dalszym ciągu zaliczamy te zabiegi, które dają natychmiastowe, widoczne efekty, czyli:

  • wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym,
  • powiększanie i modelowanie ust.

Do najnowszych osiągnięć medycyny estetycznej, uważanych przez specjalistów za przełomowe, należą jednak zabiegi pozwalające na ogólne polepszenie stanu skóry i jej wyglądu, tzn.:

  1. Osocze bogatopłytkowe (coraz powszechniej wykorzystywane w mezoterapii) – umożliwia poradzenie sobie z problemami dotyczącymi skóry i włosów.
  2. Nici liftingujace PDO opracowane w Korei i coraz bardziej popularne na świecie (zastąpiły inwazyjny lifting). Nici wszczepione pod skórę rozpuszczają się stopniowo, stymulując syntezę kolagenu, fibroblastów i angiogenezę, co powoduje, że skóra staje się bardziej napięta, jędrna i wzmocniona.
  3.  Nowoczesna metoda odmładzania skóry, w której wykorzystywany jest laser frakcyjny CO2. Laser zmniejsza drobne zmarszczki, wygładza bruzdy, koryguje blizny potrądzikowe i poprawia koloryt skóry.

Serdecznie Państwa zapraszamy do zapoznania się z ofertą zabiegów medycyny estetycznej w naszym Instytucie Urody w Gdyni.